Понеділок, 4 Липня, 2022

5 років міський голова: досягнення Вадима Бойченко на посаді мера Маріуполя

Міський голова Вадим Бойченко вже п’ять років керує Маріуполем. Містяни досить добре відгукуються про його діяльність. Детальніше про досягнення мера міста на посаді розповість Mariupol-yes.

Початок шляху

Вадим Бойченко став мером в досить складний для країни, окремо для Маріуполя, час. Це 2014-2015 роки. Пригадуючи, як він став міським головою, діючий мер зітхає. Адже в той час він працював директором із персоналу та соціальних питань комбінату Ілліча. Це один з найбільших комбінатів нашого міста. Окрім цього, комбінат славиться величезним колективом, близько 30 000 осіб сумлінно працюють на благо підприємства. Хоча раніше ця цифра досягала 100 000 осіб (ще у радянські часи).

Дійсно, 2014 – 2015 роки стали складними для Маріуполя і для кожного його жителя. Вадим Бойченко зазначає, що в той час прийшло повне переосмислення, що найважливіше в кожного з нас – наше життя. Нагадаємо, в 2015 році відбувався обстріл мікрорайону «Східний» і Вадим Бойченко якраз керував даним напрямком. Мова йде про відновлення з величезним колективом комбінату, яким він керував, зруйнованих квартир, садочків, шкіл. Це була зима, тому необхідно було досить швидко реагувати.

За згадками мера міста, нікого не потрібно було закликати, адже небайдужі приходили самі. Люди своїми руками облаштовували квартири, будівельні бригади працювали над відновленням мікрорайону «Східний». За два місяці спільними зусиллями, за словами мера міста, було відновлено цілий мікрорайон.

Вадим Бойченко розповідає, що він та його команда поставили перед собою завдання в досить стислий проміжок часу відновити зруйновані будинки до Дня міста. Досвідчена команда та небайдужі люди спромоглися це зробити. Вони не йшли на обід, чи перерву, люди працювали від самого рання до смеркання.

Саме в той період Вадима Бойченко запитали, чи не бажає він стати мером міста. Це його зачепило, відгукнулося в серці, тому він погодився подати свою кандидатуру. Населення Маріуполя підтримало його, віддавши 74% своїх голосів.

Початок дій

Мер Маріуполя розпочав з живого спілкування. Він почав заходити до кожного двору, дому, спілкувався з людьми, дізнавався про їх проблеми. Таким чином, формувалася реальна картина того, в якому стані знаходиться Маріуполь. За день, як згадує Вадим Бойченко, могло відбуватися 6-10 зустрічей.

В стратегію міста заклали те, що на думку мера міста, є найголовнішим. Мова йде про муніципальний сервіс та комунальні послуги. Тобто пріоритетом є місто для людей.

Сам Вадим Бойченко, жартуючи, відзначає «формулу Бойченко», тобто вона про чесність та відкритість. Формула полягає у співвідношенні «60 на 40» у формуванні бюджету Маріуполя. З них 60% складають операційні витрати, а 40% відносять на розвиток міста. В першому році, коли Вадим Бойченко став міським головою, бюджет міста складав 50 мільйонів доларів, бюджет розвитку складав 2-4%. Тобто, на розвиток Маріуполя не виділялося майже нічого і в цьому полягала проблема.

Наразі, мер міста зазначає, що бюджет почав наповнюватися, тому увагу керівництво зосередило на внутрішньому ресурсі. З бюджету в 100 мільйонів доларів, 40 мільйонів доларів виділяється на інвестиції задля вкладення в місто.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here