П’ятниця, 20 Травня, 2022

Убивча комуналка: в Маріуполі пенсіонери вистоюють в чергах, щоб заощадити на комісії за дві газових платіжки

У Маріуполі сотні пенсіонерів вистоюють у чергах по кілька годин, щоб заощадити і сплатити дві квитанції за газ та його доставку без комісії. Нагадаємо, з 1 січня 2020 року маріупольці повинні платити ТОВ «Азовгаз» за постачання природного газу і ПАТ «Маріупольгаз» за послуги з розподілу природного газу. Далі розповість mariupol-yes.

Коли комісія більше платежу

При оплаті через банк – за кожну платіжку стягується комісія в розмірі 5-6 гривень. Тому пенсіонери та соціально незахищені жителі прийшли в офіс «Азовгаза» аби оплатити квитанції без комісії. Абсурдність ситуації полягає ще й в тому, що у людей, які користуються тільки газовою плитою, вартість транспортування газу може бути менше комісії, яку бере банк.

Чергу до каси люди займали задовго до відкриття офісу. Навіть ті, хто прийшов до 8 ранку, вже опинилися не в першій десятці. Приміщення «Азовгазу» заповнене вщент, потік людей розтягнувся далеко за його межами. Через велике скупчення людей, багатьом пенсіонерам у черзі стає погано, на вулиці людям похилого віку доводиться стояти, присісти тут ніде. І хоча прийом абонентів ведеться в трьох касах, обслуговування йде повільно. Ближче до обідньої перерви черга починає хвилюватися, пенсіонери звертаються до керівництва абонентської ділянки з проханням скоротити або взагалі відмінити обідню перерву аби обслужити якнайбільше абонентів.

Жителі кажуть, що черги почали збиратися під офісом газорозподільних компаній ще в суботу, 1 лютого. Пенсіонерка Віра Степанова каже, що також приходила у вихідний, в надії оплатити квитанцію, але так і не змогла потрапити до віконця в касу – було багато людей, і здоров’я не дозволило їй дочекатися своєї черги.

Платити зобов’язані всі – навіть якщо тимчасово не користуються газом

Ажіотаж з оплатою виник через введення пені в разі прострочення з оплатою за блакитне паливо. За кожен день затримки оплати споживач повинен буде заплатити ще і компенсацію, яка дорівнює сумі за доставку газа – тобто фактично за період, на який прострочений платіж, споживач повинен сплатити подвійний тариф за розподіл. При цьому датою оплати вважається не день оплати квитанції, а дата, коли оплата була зарахована на рахунок.

У маріупольських пабліках жителі повідомляють, що оплата за доставку газу прийшла навіть тим, хто тимчасово не проживає в своїх будинках. Наталія С. розповіла, що вони взимку не живуть в новому будинку, так як ще не закінчили будівництво і на новому лічильнику поки що нуль, але квитанція за розподіл газу вже прийшла.

Українці, незадоволені введенням оплати за транспортування газу створили петицію на сайті президента з вимогою скасувати абонплату за транспортування газу. Петицію було створено 20 січня 2020 року, її підписали майже 36 тисяч українців, при необхідній кількості голосів 25 тисяч. У понеділок 3 лютого міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель повідомив, що уряд і Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в енергетиці та комунальних послугах, працюють над створенням єдиної платіжки за газ. Він також підкреслив, що тариф на транспортування газу – це так звана абонплата.

Нагадаємо, роздрібна ціна на природний газ для населення в Маріуполі, що діяли з 1.01.2020 по 31.01.2020 становила 5,86 гривень з ПДВ.  Вартість доставки газу обчислюється так: обсяг газу, спожитий за останній рік ділять на 12 місяців і множать на спеціальний тариф на доставку. У кожному регіоні тариф на доставку різний. Він залежить від протяжності мереж, і інших чинників.

І якщо ціна на голубе паливо з початку року знизилася, тарифи на доставку з 1 січня 2020 року зросли в середньому більш ніж на 46%. З 1 липня планується ще одне підвищення на 20%. Віднині оплата за доставку газу буде здійснюватися не тільки в опалювальний сезон, а цілий рік.

3

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here