П’ятниця, 20 Травня, 2022

Закон України про земельні аукціони: що змінилося в новій системі торгів?

Таке нововведення як електронна система земельних аукціонів не могла залишитися непоміченою, і викликала бурхливу реакцію в суспільстві. Офіційне відкриття торгів відбулося 1 липня 2021 року, але підготовка до них тривала також довгий час. Необхідно було повністю змінити формат торгів та внести суттєві поправки в законодавство, щоб розширити список переваг онлайн процедури для громадян України. 

Прийняття рішення про відміну мораторію на вільне володіння земельними ділянками суттєво вплинуло на закон України. “про земельні аукціони”. Згідно їх положень, власники паїв можуть подавати свої землі або здавати їх в оренду абсолютно законно та офіційно. Електронна система Prozorro.Sale визнана єдиною в Україні платформою, де можна буде це зробити в режимі онлайн. 

Нормативно-правова база для сільськогосподарського сектору до сих пір потребує змін, які поступово вносяться до неї завдяки діяльності Уряду. Оскільки агросектор нашої країни довгий час перебував у занепаді, то привести все до ладу за такий короткий проміжок часу просто не було змоги. Оскільки земельні торги нового формату проводяться менше року, то формування достатнього рівня конкуренції та встановлення справедливої вартості земельних ділянок постає перспективним напрямом діяльності на майбутні роки. На спеціалізованих електронних майданчиках, таких як Українська Універсальна Біржа, представлено безмежну кількість лотів по землі, серед яких кожен користувач системи може знайти для себе вигідні пропозиції. Більше інформації стосовно цього питання висвітлено у статті за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zakon-ukraini-pro-zemelni-auktsioni-yaki-zmini-vin-peredbachae/.

За якою процедурою будуть проводитися електронні земельні аукціони на майданчику УУБ

На сьогоднішній день всі земельні торги у форматі онлайн, які проводяться на Українській Універсальній Біржі та системі Прозорро.Продажі проходять за спрощеною процедурою. Такий порядок буде тривати до 2024 року, після чого будуть внесені зміни. 

Для того, щоб прийняти участь у торгах на право оренди земельних ділянок, необхідно буде зареєструватися на майданчику ТОВ УУБ та слідувати правилам. Право на участь в електронних аукціонах по продажу с/г угідь є тільки у громадян України. Таке обмеження необхідне для того, щоб забезпечити доступність торгів для кожного українця та дати можливість реалізувати своє законне право на володіння земельними активами. 

Реєструючись на ресурсі УУБ ви можете самостійно вивчати інформацію стосовно онлайн аукціонів, або скористатися послугами досвідчених фахівців, якщо вам знадобиться допомога під час боротьби за важливий для вас лот. Спеціалісти рекомендують одразу після реєстрації на сайті підписатися на новини біржі в соціальних мережах або на її поштову розсилку, щоб ви завжди були в курсі важливих новин та вигідних пропозицій по співпраці.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here