Четвер, 28 Березня, 2024

Місцеві вибори в Маріуполі по-новому

Чимало нового та цікавого введено в місцеві вибори 2020 року. Детальніше про небезпеку спрощеної процедури зміни виборчої адреси, про інформацію, з котрою варто ознайомитися напередодні події і не тільки, розповість Mariupol-yes.

Підготовка до виборчого процесу

5 вересня 2020 року розпочинається підготовка до старту виборчого процесу. Цікавими є наступні моменти.

  1. На місцевих виборах будуть діяти гендерні квоти. Це означає, що двоє з п’яти кандидатів мають бути жінками. Кандидату можуть відмовити в реєстрації при недотриманні гендерної квоти. Варто нагадати, що з 2013 року введена була добровільна 30% гендерна квота. При її дотриманні, партія отримує на 10% більше державного фінансування.
  2. Виборчі квоти в цьому році будуть визначатися, як кількість голосів виборців, котрі необхідні для одного мандату. Загальну кількість голосів за партії (від 5% підтримки виборців) ділять на кількість мандатів. Варто нагадати, що кандидату потрібно набрати не менше 25% розміру виборчої квоти.

План місцевих виборів 2020 року

До 6 вересня потрібно заявити про участь в місцевих виборах, а вже до 9 вересня учасники ЦВК має опублікувати список партій. Наступним кроком стає визначення розміру грошової застави для кожного виборчого округу.

З 15 по 24 вересня кандидати на посаду міського голови Маріуполя висуватимуть активно свою кандидатуру, до 24 вересня необхідно надати документи для реєстрації кандидатів.

З 3 жовтня має активно розпочинатися передвиборча агітація, причому до 5 жовтня кандидат має право відмовитися приймати участь в політичній гонці. Напередодні виборів в Маріуполі, як і у всіх інших містах України, буде оголошено день тиші, а на наступний день відбудуться довгоочікувані місцеві вибори.

До 6 листопада містяни дізнаються результати.

Зміна місця реєстрації

В 2020 році виборці мають змогу проголосувати не за місцем проживання. Для цього ЦВК запустила електронний сервіс для зміни виборчої адреси в режимі онлайн. До 9 вересня жителі Маріуполя мають змогу змінити місце голосування. Можуть скористатися даною можливістю містяни, котрі постійно не проживають по місцю реєстрації, а також внутрішньо переміщені особи.

В особистому кабінеті знадобляться документи: довідка переселенця, договір оренди, документи про право власності, і т. д. Деталі вказані на ресурсі. Після подачі заяви, електронного підпису, його ідентифікують. Цікаво, що нову виборчу адресу особа не зможе змінювати ще півроку з моменту внесення змін.

ЦВК вказує, що для проведення місцевих виборів 2020 року, необхідно близько 2,252 мільярди гривень. Відомо, що спочатку виділили 1 мільйон гривень. Кошти необхідні на організацію та проведення виборів. Через пандемію держава вирішила скоротити кошти та направити їх на боротьбу з коронавірусом. Відомо, що Верховна Рада додатково на проведення місцевих виборів цього року виділила 1,25 мільярдів гривень.

25 жовтня 2020 року жителі Маріуполя зможуть прийти та обрати міського голову.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

.,.,.,.